Zapraszamy na GREENPOWER 2022⚡📣W tym samym czasie odbędą się targi INSTALACJE⚡📣  

Organizator:

Złoto za ekologiczne produkty

Podziel się

Poznajcie produkty odznaczone Złotym Medalem MTP!

Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej Greenpower to doskonała okazja, aby w jednym miejscu i czasie spotkać się ze specjalistami branży odnawialnych źródeł energii. Na organizowanych przez Grupę MTP targach można  dowiedzieć się jakie nowości, rozwiązania i usługi z zakresu fotowoltaiki, biogazu, biomasy, energii wiatrowej, wodnej oraz geotermalnej, a także biopaliw  są obecnie dostępne na rynku.

Ze wszystkich sektorów OZE najbardziej dynamicznie rozwija się branża fotowoltaiczna. Spadek cen paneli fotowoltaicznych, który nastąpił w ubiegłej dekadzie, sprawił, że fotowoltaika jest dzisiaj jedną z najtańszych technologii produkcji energii elektrycznej. Nie dziwi więc fakt, że Sąd Konkursowy Złotego Medalu, pod przewodnictwem profesor Aleksandry Rakowskiej z Politechniki Poznańskiej uhonorował medalem produkty, które wpisują się w obecne trendy. Na to wyjątkowe wyróżnienie zasługuje Moduł fotowoltaiczny (panel) Mono VI firmy Soluxtec. To pierwsze moduły z wykorzystaniem ogniw o mocy powyżej 380 Wp. Moduły te są kontynuacją serii w technologii szkło/folia, cieszących się dużym uznaniem w Polsce i na całym świecie. Nagrodzone  moduły  są produkowane z 60 całych monokrystalicznych ogniw PERC, w wyniku czego uzyskano idealną wydajność przy zachowaniu minimalnej ilości ogniw.

Również panele TYPU N firmy Jolywood zasługują na wyróżnienie, gdyż produkowane są wg innowacyjnej  technologii typu N. W procesie produkcyjnym metoda ta wykorzystuje krzem wzbogacony fosforem, a nie borem, co w konsekwencji nie powoduje powstawania defektów borowo-tlenowych, które odpowiedzialne są za obniżenie wydajności modułów. Dzięki tej technologii degradacja wywołana światłem jest zerowa, a żywotność produktu dłuższa. Na uwagę zasługuje również fakt, że prezentowane panele są tzw. panelami dwustronnymi, co  pozwala na osiągnięcie przyrostu jednostkowej mocy (co   przekłada się na ilość wyprodukowanej energii)  nawet do 30%.

Wraz ze wzrostem zainteresowania panelami fotowoltaicznymi, wzrasta zainteresowanie usługami związanymi z eksploatacją paneli. Jednym z nowoczesnych rynkowych rozwiązań jest niewątpliwie Urządzenie myjące QLEEN Disy Full Version firmy LEWI-POLSKA z szerokim zakresem zastosowań. Zapewnia optymalny dostęp do powierzchni mytych i zwiększa tempo pracy, co gwarantuje perfekcyjne rezultaty bez pozostawiania smug  i zabrudzeń  nawet przy bezpośrednim świetle słonecznym.   Obecność ładunków statycznych jest ograniczona do minimum, co bardzo korzystnie wpływa na umytą powierzchnię, gdyż kolejna warstwa brudu osiada zdecydowanie wolniej. Wyróżniony przez jury system  poprzez redukcję  detergentów jest przyjazny dla   środowiska.

Pozytywną ocenę oraz uznanie Sądu Konkursowego otrzymał również Innowacyjny falownik Austa firmy PV Energia Polska. Jest to trójfazowy falownik, który charakteryzuje się wysoką wydajnością sięgającą 98,7%. Posiada 6 wejść MPPT, interfejs RS232/RS485 oraz innowacyjną funkcję Zero Export. Posiada możliwość zdalnego aktualizowania oprogramowania, zdalnego wprowadzania ustawień i diagnostyki błędów. Badania wykazały wysoką dokładność pomiaru mocy oraz niską awaryjność urządzenia, która nie przekracza 1% 

Targi Greenpower będą okazją, aby osobiście zapoznać się z przedstawionymi produktami i proponowanymi rozwiązaniami tym bardziej, że ochrona środowiska i skutki zmian klimatycznych dotyczą każdego konsumenta.