Organizator:

Prawne problemy realizacji inwestycji OZE w Polsce

Podziel się

Podczas Targów Greenpower będzie okazja do porozmawiania również o prawnych aspektach inwestycji OZE. O tym, jakie bariery stworzone przez przepisy mogą napotkać inwestorzy oraz jak się na nie przygotować i spróbować sobie z nimi radzić, opowiedzą prawnicy z Kancelarii SDZLEGAL Schindhelm, Kinga Słomka i Marta Łąk-Bednarczyk.

Prezentacja Prawne problemy realizacji inwestycji OZE w Polsce odbędzie się 25 kwietnia o godz. 11:00 na Scenie w Pawilonie 5a. 

Prelegentki:

mec. Kinga Słomka

Radca prawny i partner w dziale umów handlowych oraz dziale nieruchomości w kancelarii SDZLEGAL SCHINDHELM. Specjalizuje się w doradzaniu podmiotom polskim i zagranicznym, ze szczególnym uwzględnieniem tych, działających w specjalnych strefach ekonomicznych. Wspieram prawne aspekty procesu inwestycyjnego na każdym jego etapie, zwłaszcza w obszarze kontraktowym (przygotowania, negocjowania, zawierania i wykonywania umów), jak również w obszarze uzyskiwania i utrzymania środków pomocy państwa. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu pomocy publicznej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jednocześnie zajmuje się projektami związanymi z energetyką, w tym procesami inwestycyjnymi dotyczącymi farm wiatrowych i fotowoltaicznych. Ma bogate doświadczenie w prowadzeniu audytów dotyczących inwestycji OZE, a także negocjacji umów, których zawarcie jest konieczne lub pożądane dla takich inwestycji. Jest jednym ze stałych autorów publikujących artykuły o tematyce OZE w miesięczniku "Energia i Recykling” oraz kwartalniku „Wszystko działa”. Jako ekspert brała udział w konferencji organizowanej przez Uniwersytet SWPS, dotyczącej branży OZE, a efektem tego wydarzenia jest publikacja naukowa pt. „Kierunki rozwoju odnawialnych źródeł energii”, w której znajduje się opracowanie omawiające wybrane problemy inwestycji wiatrowych, którego jest autorką.

mec. Marta Łąk-Bednarczyk

Radca prawny w dziale umów handlowych oraz dziale nieruchomości w kancelarii SDZLEGAL SCHINDHELM. Jest absolwentką studiów prawniczych na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, a także Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, gdzie ukończyła studia na kierunku Finanse i Rachunkowość. Specjalizuje się w prawie administracyjnym, ze szczególnym uwzględnieniem prawa budowlanego, prawa ochrony środowiska oraz gospodarki przestrzennej. Posiada wieloletnie doświadczenie zdobyte podczas pracy w Wojewódzkim Inspektoracie Nadzoru Budowlanego, które wykorzystuje wspierając klientów, w tym również z branży OZE, na każdym etapie procesu inwestycyjnego. Ponadto, reprezentuje inwestorów w postepowaniach przed organami administracji publicznej, Wojewódzkimi Sądami Administracyjnymi oraz Naczelny Sądem Administracyjnym, często w sprawach dotyczących inwestycji dotyczących odnawialnych źródeł energii.