Organizator: Grupa MTP

Naładują baterie w pięć minut

Podziel się

Izraelski start-up wyprodukował baterie do samochodów elektrycznych, które ładują się znacznie szybciej niż te dotychczas funkcjonujące na rynku. Rozwiązanie znacznie zwiększy zasięg elektryków.

StoreDot twierdzi, że wraz ze swoim partnerem produkcyjnym Eve Energy, wyprodukował szybko ładujące się baterie do samochodów elektrycznych. 

Firma ma nadzieję, że jeśli przełomowa technologia zostanie szeroko wdrożona, może odegrać kluczową rolę w rozwiązywaniu problemów kierowców samochodów elektrycznych z zasięgiem. Strach przed wyczerpaniem akumulatora podczas podróży lub konieczność długiego ładowania na stacjach benzynowych zostałyby rozwiązane dzięki czemu elektryki mogłyby zyskać na popularności.

StoreDot zastąpiło grafit w anodzie ogniwa nanocząsteczkami metaloidalnymi co znacznie zwiększyło możliwość recyklingu baterii po ich eksploatacji. Zdaniem start-upu akumulatory spełniają przepisy bezpieczeństwa ONZ dotyczące transportu i nie wymagają do produkcji specjalnego sprzętu ani obiektów produkcyjnych. 

StoreDot, którego strategicznymi inwestorami są niemiecki gigant samochodowy Daimler, potentat energetyczny BP i Samsung Ventures, twierdzi, że już zademonstrował zastosowanie swoich ekstremalnie szybko ładujących się akumulatorów w dwukołowych skuterach i komercyjnych dronach.