Organizator:

Biznes-Innowacja-Technologia-Nauka – Złote Medale na EXPOPOWER i GREENPOWER

Podziel się

Urządzenia, dzięki którym możemy uzyskać niezależność energetyczną, zaoszczędzić na prądzie lub go w nowoczesny sposób zmagazynować prezentują wystawcy na Targach EXPOPOWER i GREENPOWER.

Podczas tego wydarzenia, obecni w Poznaniu specjaliści, przedstawiają produkty i rozwiązania oraz dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie energetyki odnawialnej. Mowa tutaj o energii wiatrowej, słonecznej i wodnej, w którą jak przekonują, opłaca się inwestować - co doskonale pokazuje przykład firm z tej branży, wystawiających swoje produkty i technologie na targach EXPOPOWER i GREENPOWER. Targi te to doskonała okazja do zapoznania się z nowościami, które w najbliższym czasie będą wyznaczały trendy na rynku odnawialnych źródeł energii.

Złotym Medalem Grupy MTP targów GREENPOWER 2023 zostały odznaczone cztery produkty. Jednym z nich jest produkt firmy ENERGY 5 – to aerodynamiczne systemy na podwyższonej konstrukcji, pozwalające zachować 10-centymetrową odległość pomiędzy ramą modułu a powierzchnią dachu. Takie rozwiązanie zapewnia lepszą cyrkulację powietrza oraz ochronę przewodów, gwarantując tym samym spełnianie, co należy podkreślić, wymagań w zakresie bezpieczeństwa pożarowego – podkreśla prof. dr hab. Inż. Aleksandra Rakowska, Przewodnicząca Jury Konkursowego.

Drugim produktem, tej samej firmy, nagrodzonym Złotym Medalem jest jednoosiowy tracker fotowoltaiczny, który umożliwia ruch systemu w kierunku wschód-zachód, dzięki czemu panele fotowoltaiczne są ustawione prostopadle do aktualnego kierunku promieniowania słonecznego. Producent oferuje Klientom nie tylko w pełni  bezobsługowy system, ale także możliwość uzyskania wyjątkowo wysokich wydajności na farmach wielkopowierzchniowych.

 

Z kolei Seria Pomp Ciepła Eco Air marki VGE charakteryzuje się wydajną pracą także w bardzo niskich temperaturach, niskim hałasem, kompaktowymi wymiarami i eleganckim designem. Nagrodzono też wyrób firmy WeidmüllerRozdzielnice PV Next – to innowacyjna seria produktów, zapewniająca łatwiejszy montaż, szybszą realizację projektów oraz długofalowe zabezpieczenie instalacji fotowoltaicznych.

 

Wśród produktów wyróżnionych Złotym Medalem na równolegle odbywających się targach EXPOPOWER jest Oprawa PRIMO APZ. Jej producent TM Technologie Sp. z o.o. zwraca uwagę, że wyrób ten charakteryzuje się wysoką luminancją >500 cd/m2, co dla oświetlenia awaryjnego jest bardzo ważnym parametrem i jest jedną z największych dostępnych tego typu opraw. Taki znak ewakuacyjny widoczny jest nawet z odległości 40 metrów. Spełnia on funkcję nie tylko oznaczania drogi ewakuacji, ale również służy jako oświetlenie nocne.

 

Przedstawiciele nagrodzonych przez Kapitułę Konkursową Złotego Medalu wyrobów i systemów, wspólnie podkreślają, że udział w targach GREENPOWER i EXPOPOWER jest dla nich bardzo ważny. - Chcemy zaprezentować nasze rozwiązania jak najszerszej grupie klientów. To znakomity czas i miejsce do realizacji tego celu. Renoma powszechnie znanego wyróżnienia jakim jest Złoty Medal Grupy MTP pomoże nam, w jeszcze lepszej promocji naszych rozwiązań na rynku polskim mówi Grażyna Wiśniewska z Weidmüller Sp. z o.o..

Uczestnictwo w targach GREENPOWER, daje przedsiębiorcom z branży, okazję do zdobycia wiedzy na temat nowych technologii i trendów, co z kolei umożliwi wprowadzenie innowacji do własnych produktów i usług. - Wreszcie, możliwość nawiązania kontaktów biznesowych z innymi firmami i specjalistami z branży pozwoli na rozszerzenie sieci kontaktów oraz współpracę w przyszłości dodaje Urszula Pypeć z firmy Solgen z grupy Orlen.

Więcej informacji na temat Złotych Medalistów można przeczytać na https://mtp-link.pl/civgz