Organizator: Grupa MTP

Pięciokrotny wzrost przyłączy OZE w 2020

Podziel się

W pierwszym kwartale 2020 roku Enea Operator przyłączyła do swojej sieci ponad 5,5 tys. źródeł odnawialnych. Dla porównania, stan na rok 2019 roku w analogicznym okresie to zaledwie nieco ponad tysiąc. Zielona rewolucja nadciąga wielkimi krokami?

Tendencja wzrostowa roli branży OZE cieszy. Tak znaczne wzrosty sugerują, że odnawialne źródła energii niebawem zagoszczą na większą skalę w codzienności każdego z nas. "Trend wyraźnego wzrostu przyłączania źródeł odnawialnych w naszym kraju cały czas trwa. Mimo dużej liczby wpływających do nas wniosków, dzięki dobrej organizacji pracy, cały czas realizujemy procesy przyłączeniowe terminowo" – powiedział Andrzej Kojro, prezes Enei Operator.

Z wyliczeń Międzynarodowej Agencji Energetyki Odnawialnej IRENA wynika, że scenariusz transformacji branży OZE nie tylko pozwoli złagodzić zmiany klimatu, chroniąc nas przed ich skutkami takimi jak susze, ale również umożliwi stworzenie kilkudziesięciu milionów nowych miejsc prac na całym świecie. Jak podaje agencja 'w Unii Europejskiej oznaczałby on zniknięcie ponad 400 tys. miejsc pracy w energetyce konwencjonalnej, ale jednocześnie wygenerowałby ok. 1,5 mln stanowisk związanych z nowymi technologiami energetycznymi. Wzrost liczby miejsc pracy byłby odczuwalny również w innych sektorach, niezwiązanych bezpośrednio z energetyką."

Pozostaje zatem bacznie obserwować sytuację branży i z niecierpliwością czekać na pozytywne skutki gospodarcze i środowiskowe wprowadzania rozwiązań oferowanych przez nią na coraz większą skalę.

 

 

 

 

źródła:
https://www.operator.enea.pl/
http://zielonasiec.pl/