Odbierz bezpłatne zaproszenie na targi⚡📣  

Organizator:

OZE jako przyszłość energetyki

Podziel się

Odnawialne źródła energii to nadzieja na spowolnienie zmian klimatycznych. Stanowią one rozwiązanie zarówno dla gigantów gospodarczych, lokalnych przedsiębiorców, jak i indywidualnych konsumentów.

 


Wraz z rozwojem technologii oraz gospodarki rośnie zapotrzebowanie na energię. Przemysł, produkcja, służba zdrowia, czy po prostu - gospodarstwa domowe potrzebują nieustannego dostępu do energii elektrycznej. Sposób życia i potrzeba wykorzystywania zasobów nie przysłania jednak świadomości na temat wzrostu zanieczyszczenia środowiska. Coraz więcej krajów inwestuje w OZE, poprawiając jakość życia mieszkańców, szczególnie dużych miast.

Odnawialne źródła energii jak wiatr, promienie słoneczne, czy woda, stanowią nie tylko przyszłość energetyki, ale także pewnego rodzaju globalny trend, który przyczynia się do oszczędzania i dbałości o naturalne zasoby. Dzięki temu nie tylko nie ulegają one wyczerpaniu, ale także przyczyniają się do obniżania szkodliwych dla środowiska emisji CO2.

Jak wynika ze światowej listy największych emitentów dwutlenku węgla Polska zajmuje 21. miejsce. Według World Wide Fund (WWF) wykorzystanie współczesnej technologii może zaspokoić nawet 70% zapotrzebowania na energię w Polsce, z energii odnawialnej w 2050 roku.

Odnawialne źródła energii są motorem napędowym do rozrastania się rynku pracy i rozkwitu gospodarki. Targi Greenpower gromadzą przedstawicieli wszystkich sektorów OZE, dzięki czemu wiele osób może dowiedzieć się w jaki sposób sukcesywnie wspierać branże oparte na proekologicznych wartościach oraz jakie rozwiązania wybierać dla siebie - zarówno w biznesie, jak i życiu prywatnym.

 

 

 

 

Źródła:

https://inzynieria.com/energetyka/odnawialne_zrodla_energii/rankingi/52813,odnawialne-zrodla-energii-gdzie-inwestowac

https://www.wwf.pl/srodowisko/klimat/odnawialne-zrodla-energii