Odbierz bezpłatne zaproszenie na targi⚡📣  

Organizator:

Laureaci Złotego Medalu Greenpower 2019

Podziel się

Złoty Medal po wnikliwej ocenie ekspertów, otrzymują produkty nowoczesne, innowacyjne i produkowane w oparciu o najwyższej klasy technologie. Wszystkie produkty, które otrzymały w 2019 roku Złoty Medal, możemy podziwiać w drukowanych i internetowych wydawnictwach targowych oraz w mediach, zarówno ogólnotematycznych, jak i branżowych.

W 2019 roku wspólnie z najpopularniejszym w Polsce serwisem informacyjnym Wirtualna Polska, najbardziej znanym w środowisku businessowo-finansowym portalu money.pl oraz TVP INFO przeprowadzono kampanie, promujące konkurs i laureatów ubiegłorocznych edycji.

Również konsumenci wybierają najlepszy produkt spośród wszystkich nagrodzonych Złotym Medalem. Głosowanie w konkursie o Złoty Medal – Wybór Konsumentów, odbywa się na stronie internetowej

Laureaci Złotego Medalu targów GREENPOWER 2019

Dream Heat (AX TECHNOLOGY Sp. z o.o. Sp. k.) - CIE Folia Dream Heat służy do ogrzewania ścian, podłóg oraz sufitów, które następnie ogrzewają powietrze w pomieszczeniu. Dzięki temu, temperatura powietrza jest stała. Folię Dream Heat tworzy mata grzewcza utworzona z połączenia włókna węglowego z pastą z karbonu. Mata pokryta jest dodatkowymi dwiema warstwami laminatu, tworząc łącznie 11 warstw, czyniąc produkt bardzo cienkim (tylko 0,7 mm) w porównaniu z klasycznym ogrzewaniem podłogowym.

Turbina VIKO WINGS (VIKO GROUP Sp z o.o, NAVIKOM Stocznia Jachtowa) - nowe rozwiązanie dla energetyki wiatrowej. Koncentrator wiatru VIKO oparty jest na trzech pionowych płatach i dyfuzorach tunelowych wykonanych z kompozytów co zapewnia lekkość i znaczną trwałość urządzenia. Nowoczesny i funkcjonalny design oraz brak fundamentów pozwalają na instalacje turbin na budynkach mieszkalnych, obiektach użytkowych, stacjach benzynowych itd. Mogą być używane również jako przenośny generator przy nawadnianiu upraw. Rozwiązania te gwarantują niską cenę turbiny, znacznie obniżając koszty inwestycyjne do 150 tys. PLN za 100 KW i odpowiednio ok. 1,5 mln PLN za 1 MW. W przypadku klasycznych turbin wiatrowych w poziomej osi obrotu dostępnych na rynku koszt 1 MW wynosi odpowiednio ok 4,5-5,0 mln PLN. Turbiny VIKO WINGS są całkowicie bezpieczne dla środowiska (generator jest osłonięty), nie generują hałasu i infradźwięków oraz tzw. migotania. Gwarantują szybki zwrot z inwestycji w ciągu 3-4 lat wobec 8-10 lat dla klasycznych turbin oferowanych na rynku.