Laureaci konkursu 2016

Lista produktów nagrodzonych Złotym Medalem MTP
na Międzynarodowych Targach Energii Odnawialnej
GREENPOWER 2016

 

Akumulator w technologii Aqueous Hybrid Ion (AHI™)

Aquion Energy, Inc., USA|Zgłaszający: EMU Sp. z o.o., Sp.k., Gdańsk

1364.png

Akumulator S30-0080 wykonany w technologii AHI™ jest podstawowym elementem do budowy czystych magazynów energii. Jako jedyny na świecie akumulator otrzymał certyfikat amerykańskiej organizacji Cradle to Cradle™. Moduły bateryjne AHI™ doskonale sprawdzają się w systemach podłączonych do sieci i systemach wyspowych wymagających wieloletniej, bezobsługowej pracy cyklicznej o długich czasach rozładowania. Akumulator AHI™ zapewnia bezkonkurencyjną kombinację wydajności, bezpieczeństwa oraz ekologii.

 

Fronius Energy Package- magazynowanie energii z fotowoltaiki

Fronius International GmbH, Austria|Zgłaszający : Frounis Polska Sp. z o.o., Gliwice

1365.png

Wizja firmy Fronius „24 godziny Słońca” prezentuje przyszłość zaopatrzenia w energię w następnych dekadach. Fronius Symo Hybrid to serce rozwiązania: trójfazowy falownik dostępny w klasie mocy od 3,0 do 5,0 kW, umożliwia gromadzenie w akumulatorze nadmiaru energii wygenerowanej przez instalację fotowoltaiczną. Rezultat: maksymalny udział zużycia energii na potrzeby własne i maksymalna niezależność od dostaw energii. Dzięki funkcji zasilania awaryjnego gospodarstwo domowe może być zasilane energią także w przypadku przerw w dostawie energii. Wizualizacja instalacji jest możliwa za pośrednictwem zintegrowanego webserwera, przez WiFi lub Ethernet. Ładowanie akumulatora bezpośrednio od strony DC instalacji PV zapewnia maksymalny współczynnik sprawności całej instalacji.

 

Bezprzewodowy monitor energii Watta

SPIRVENT Sp. z o.o. Sp.k., Oborniki

1373.png

Monitor odbiorników energii dla prądów do 100, jak i do 2500 A. Inteligentny, precyzyjny, prosty, posiadający wiele innowacyjnych cech, trwały, stworzony w oparciu o polską, nowatorską myśl techniczną. Podstawową funkcją monitora odbiorników energii Watta jest prezentowanie bieżącego i historycznego zapotrzebowania na energię. Watta zapewnia stały dostęp do danych, gromadzonych w bezpiecznej chmurze obliczeniowej. Miernik Watta działa na połączeniu bezstykowym w oparciu o cewkę Rogowskiego. Obecna wersja rozwojowa umożliwia także użycie rozpinanych cewek typu Flex, umożliwiających zwiększenie zakresu pomiaru. Konfiguracja Watty daje możliwość instalacji urządzenia bez rozłączania zasilania.