KONKURS: 90 mln zł na OZE w Wielkopolsce!

Urząd marszałkowski województwa wielkopolskiego pozyskał 90 mln złotych unijnego wsparcia na zakup, budowę oraz montaż instalacji do wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych. Procedura konkursowa rusza 30 czerwca i potrwa tylko do 31 sierpnia.

Kwota zapisana jest dla Wielkopolski w ramach programu Infrastruktura i Środowisko. Konkurs nadzoruje samorząd województwa, a jego beneficjentami są jednostki samorządu terytorialnego, zakłady budżetowe, osoby prawne, przedsiębiorstwa, związki wyznaniowe, szkoły wyższe i wiele innych. Odbiorcami ostatecznymi będą użytkownicy instalacji, czyli mieszkańcy.

"Takiej skali dofinansowania jeszcze nie było, dlatego nie możemy tego przegapić" - powiedziała na konferencji prasowej w Kaliszu Marzena Wodzińska, członek zarządu województwa wielkopolskiego.

Jak wyjaśniła, dofinansowane mogą być instalacje z wykorzystaniem energii wiatrowej, słonecznej, wodnej, geotermalnej i biogazu.

Samorząd województwa w ramach tego programu dofinansuje do 85 proc. kosztów inwestycji. Indywidualny odbiorca poniesie tylko 15 proc. kosztów.

"Jeżeli założymy panele fotowoltaiczne za 20 tysięcy złotych, to w praktyce nasze koszty wyniosą około 3 tysiące złotych. Jeżeli zakupimy pompę ciepła za 30 tysięcy złotych, to wyniesie ona nas około 4 tysięcy złotych" - podała przykłady Wodzińska.

Procedura konkursowa rusza 30 czerwca i potrwa tylko do 31 sierpnia.

"Dlatego apeluję, by poszczególne samorządy, spółdzielnie mieszkaniowe czy organizacje pozarządowe jak najszybciej składały odpowiednie wnioski, bo z dofinansowania bezpośrednio nie może skorzystać mieszkaniec. Miasto czy gmina występuje po te środki do urzędu marszałkowskiego, a w ślad za tym pieniądze są przekazywane dla mieszkańców danej miejscowości" - powiedziała i wyjaśniła, że szczegóły można znaleźć na stronach Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu lub Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

http://www.pap.pl/
Źródło:http://www.cire.pl/item,147652,1.html?utm_source=newsletter&utm_campaign=newsletter&utm_medium=link&apu=17333

Wstecz

Partnerzy Medialni

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact