Konferencja „Fotowoltaika dla każdego” już za 5 dni w Poznaniu!

Jak przygotować inwestycję, gdzie uzyskać dotacje, jak instalować PV na obiektach przemysłowych? Między innymi na te pytania odpowiedź znajdą uczestnicy konferencji „Fotowoltaika dla każdego”.

Od kwietnia do października trwają najlepsze w Polsce warunki pogodowe do korzystania z paneli fotowoltaicznych. – Z możliwości produkowania prądu na własny użytek coraz częściej korzystają zakłady przemysłowe, hotele, hurtownie, a także  gospodarstwa rolne. Są to firmy, których szczyt zużycia energii pokrywa się z czasem największej efektywności systemów fotowoltaicznych – wyjaśnia Magdalena Lipiecka, redaktor prowadząca czasopismo „Czysta Energia”.

Najważniejszym elementem projektu fotowoltaicznego jest dopasowanie parametrów instalacji  do swoich potrzeb, a także odpowiednia jakość instalowanych systemów. – Warto na to zwrócić uwagę, jeśli chcemy mieć pewność, że inwestycja przyniesie spodziewane korzyści. O tym, jak to zrobić będziemy rozmawiać podczas konferencji „Fotowoltaika dla każdego” – dodaje.

W programie uwzględniono referaty dotyczące najnowszych rozwiązań i trendów technologicznych, prawne uwarunkowania dla inwestycji oraz możliwości pozyskiwania środków finansowych.

Swoją obecność potwierdzili:

  • Andrzej Kaźmierski, dyrektor Departamentu Energii Odnawialnej w Ministerstwie Energii,
  • Grzegorz Wiśniewski, prezes Zarządu Instytutu Energetyki Odnawialnej,
  • dr Stanisław Pietruszko, prezes Polskiego Towarzystwa Fotowoltaiki,
  • Barbara Adamska, ADM Poland,
  • Marcin Trupkiewicz, Operator systemu Aukcji OZE,
  • Michał Tarka, BTK Legal.

Konferencję organizuje redakcja czasopisma „Czysta Energia” we współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi. Konferencja towarzyszy Targom Energii Odnawialnych GreenPower. Wydarzenie odbędzie się 23 maja w salce konferencyjnej w pawilonie nr 7 MTP.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.fotowoltaika.czystaenergia.pl

Wstecz

Partnerzy Medialni

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact