Aktualności
21.04.2017
Jeżeli będziemy korzystać z paliw kopalnych na takim poziomie jak dotychczas, to złoża węgla wyczerpią się za 220 lat, a zasoby ropy naftowej i gazu ziemnego znikną już za 40 lat. Aby tego uniknąć, czas zainwestować w energię odnawialną. Zasoby wiatru są niewyczerpane, wiatr nigdy nie przestanie wiać. Możemy bez obaw czerpać z jego mocy, instalując nowe urządzenia.

[ więcej ]


18.04.2017
Największy światowy eksporter ropy odwraca się od swojego bogactwa. Arabia Saudyjska w ciągu dziesięciu lat chce rozwijać 30 projektów związanych z energetyka odnawialną, w tym wiatrową i słoneczną. Wszystko po to by zmniejszać zużycie ropy naftowej.

[ więcej ]


18.04.2017
W Olsztynie podpisano pierwszą umowę na dofinansowanie inwestycji związanych z odnawialnymi źródłami energii w proekologicznym programie "EWA plus”. Pożyczkobiorcy, planując inwestycję energetyki odnawialnej do 2018 r., mają do dyspozycji 20 mln zł.

[ więcej ]


13.04.2017
Toyota rozpoczęła instalację paneli fotowoltaicznych marki SunPower o mocy 8,79 MW na dachu siedziby głównej Toyota Motor North America w Plano w Teksasie. Moc systemu solarnego jest o 1 MW większa niż pierwotnie planowano.

[ więcej ]


11.04.2017
Eurostat podał, że w 2015 r. udział źródeł odnawialnych w konsumpcji energii w Unii Europejskiej wzrósł prawie do 17 proc. wobec celu na rok 2020 wynoszącego na poziomie unijnym 20 proc. Wiele państw UE już osiągnęło swoje krajowe cele, które powinny zrealizować do końca obecnej dekady.

[ więcej ]


11.04.2017
W Polsce stawiamy obecnie na wytwarzanie energii w małych instalacjach blisko klientów (z uwzględnieniem energii odnawialnej), na serwis energetyczny (w tym na serwis dla miast), na usługi poprawy efektywności energetycznej realizowane m.in. w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, a także na ciepłownictwo - mówi Jan Woźniak, dyrektor zarządzający Engie Polska.

[ więcej ]


07.04.2017
Reforma rynku świadectw pochodzenia byłaby oczekiwanym przez prywatnych przedsiębiorców sygnałem, że aktualny obóz rządzący ma wolę polityczną do utrzymania ich roli na rynku i zaangażowania w konieczny, siłą rzeczy długookresowy proces transformacji energetycznej w PL – uważa PRK OZE. Stanowisko Polskiej Rady Koordynacyjnej Odnawialnych Źródeł Energii w sprawie nadpodaży zielonych certyfikatów.

[ więcej ]


29.03.2017
Większość dachów w przyszłości będzie miała kolor niebieski.Dlaczego?Ponieważ będą na nich panele słoneczne.Asfaltowe drogi, dzisiaj arterie komunikacyjne, staną się źródłem energii.Ze stacji paliw stopniowo, ale zdecydowanie wypierane będą dystrybutory z benzyną i olejem napędowym, a pojawią się stacje energii elektrycznej.Tak postrzegają przyszłość inżynierowie i przedsiębiorcy biorący udział w konferencji „Dobra Energia”.

[ więcej ]